Filmy faszyzm, druga wojna światowa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje faszyzm, druga wojna światowa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Trwa rejs transatlantykiem z Ameryki Południowej do Europy, płynie nim również tytułowa pasażerka Liza. Od zakończenia wojny minęło już kilkanaście lat, ale Liza wśród innych pasażerów rozpoznaje znajomą z czasów wojny, Martę. To kobieta, którą Liza doskonale pamięta jako byłą strażniczkę w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu...

Malena

7,3
Dwunastoletni Renato jest zakochany w Malènie. Kiedy jednak zazdrośni sąsiedzi zaczynają o niej plotkować, Renato musi oddzielić prawdę od kłamstw.
Film częściowo oparty jest na biografii scenarzysty Vladimíra Körnera, którego ojciec zginął od faszystowskich kul w ostatnich dniach wojny. Ten sam los spotyka męża głównej bohaterki. Po tragedii młoda wdowa wraz z dwoma synami przenosi się do północnych Moraw, próbując ułożyć sobie życie na nowo. Starszy syn zaprzyjaźnia się z niemieckim antyfaszystą. W okolicy nadal jest dość niebezpiecznie ponieważ na tym terenie grasują faszystowskie bojówki.


Baśniowa opowieść z historią w tle. Niemcy, volksdeutsche, partyzanci i niezaangażowani – są obiektem drwiny, groteskowego a czasami tragicznego przedstawienia antybohaterów, którzy w zależności od sytuacji zmieniają poglądy… II wojna światowa, miasteczko Konewka. Władzę sprawują cztery osoby: burmistrz Hintz, gestapowiec Klempner, współpracujący z Niemcami Ślązak Grychtolik i były burmistrz Szafraniec… Odział gestapo zostaje zaatakowany przez partyzantów, którym przewodzi Kozub – były powstaniec śląski skazany na śmierć za udział w powstaniu… Agitacja burmistrza do podpisywania volkslisty ma udowodnić niemieckie pochodzenie miejscowości…
Z polecenia hitlerowskiego przywództwa do Teheranu, w przeddzień rozmów szefów rządów trzech mocarstw, przedostaje się grupa faszystowskich agentów. Na czele grupy stoi zawodowy morderca Maks Riszare. Przygotowują atak terrorystyczny. Radzieccy zwiadowcy, wśród których jest Andriej Borodin, mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo konferencji. W tle fabuły historia miłości Borodina i Francuzki Marii Louni.
Historia opowiedziana w niniejszym obrazie opowiada o relacjach Benito Mussoliniego z pierwszą żoną, którą była Ida Irene Dalser. Z czasem, gdy Duce rósł w siłę, starał się wymazać wszelkie wzmianki ze swej biografii dotyczące tego związku. Nieocenione zasługi w tych działaniach oddali faszystowscy agenci, dzięki którym udało się wysłać Idę i wspólnego syna - Benito Albino - w odosobnienie, gdzie oboje zmarli...
We włoskim nadmorskim miasteczku w ostatnich dniach wojny między synem wpływowego faszysty i wdową po oficerze marynarki wybucha namiętny romans.

Obława

6,1
To dramatyczna opowieść o obławie zorganizowanej przez rząd Vichy w trakcie której około 9 tysięcy francuskich policjantów pojmało 13 tysięcy francuskich Żydów. Większość z nich trafił do obozu w Auschwitz.
Czerwiec 1940 roku. Władze francuskie tworzą obóz dla internowanych w miasteczku Les Milles. Znajdują się tutaj między innymi intelektualiści niemieccy oraz Żydzi. Wobec kapitulacji Francji, Charles Perrochon stara się przenieść wszystkich w bezpieczne miejsce. Jedyne wsparcie otrzymuje z rąk amerykańskiej dziennikarki Mary-Jane. Miejscem schronienia ma być Maroko.
Jest druga wojna światowa, w Chorwacji rządzą członkowie faszystowskiej organizacji Ustasze. Aliancki lekarz (Steven Molony), zwany Jezusem Chrystusem, który utknął w nazistowskim kraju, prowadzi filozoficzną dyskusję z uważającym się za katolika członkiem profaszystowskiej Ustaszy, chorwackim nazistą (Alexey Diakov).
Słowa kluczowe

Proszę czekać…