Filmy wojna secesyjna, rasizm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wojna secesyjna, rasizm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Chwała

7,1
Niemal dokumentalny w formie opis działań 54 regimentu Armii Północy, sformowanego podczas amerykańskiej wojny secesyjnej. Oddział złożony wyłącznie z czarnoskórych żołnierzy, dowodzony był przez młodego, białego pułkownika, który zginął podczas swej pierwszej potyczki. Jego korespondencja do rodziców posłużyła za kanwę scenariusza filmu. "Chwała" przedstawia codzienny, twardy trud żołnierskiego życia.
Nat Turner jest niewolnikiem i domorosłym kaznodzieją, który w przeciwieństwie do swych braci potrafi czytać i pisać. Jego właściciel popada w kłopoty finansowe i chcąc zarobić, postanawia wykorzystywać Nata, aby ten nauczając poskramiał buntownicze nastroje wśród innych niewolników. Wędrując po okolicznych plantacjach Nat staje się świadkiem niezliczonych okrucieństw i organizuje zbrojne powstanie w nadziei, ze uda mu się wywalczyć upragnioną wolność.
Nowy Jork, rok 1863. Dzielnica Five Points – ciemny zakątek miasta, od dawna uważany przez Nowojorczyków za centrum występku i chaosu. Na tle tej brutalnej i bezpardonowej walki o dominację i prawo do życia, rozgrywa się historia młodego chłopaka, Amerykanina irlandzkiego pochodzenia. Amsterdam Vallon jako mały chłopiec jest obserwatorem bitwy gangów, w której ginie jego ojciec, człowiek bez reszty oddany sprawom swojej społeczności.


Oparta na bestsellerowej powieści Johna Jakesa historia przyjaźni dwóch młodych mężczyzn - George'a Hazarda i Orry'ego Maina, którzy poznają się w drodze do prestiżowej szkoły wojskowej West Point. Pierwszy pochodzi z zamożnej rodziny z Pensylwanii; drugi z Południa, gdzie wciąż istnieje niewolnictwo. W burzliwych latach, które wkrótce mają doprowadzić do wybuchu Wojny Secesyjnej ich przyjaźń zostaje poddana wielu próbom, a ich różne światopoglądy wydają się nie do pogodzenia. Serial dwukrotnie nominowany do Złotych Globów i zdobywca nagród Emmy.
Historia Jeba Stuarta (Errol Flynn), jego romansu z Kit Carson Holliday (Olivia de Havilland), przyjaźni z Georgem Custerem (Ronald Reagan) i potyczkach z Johnem Brownem (Raymond Massey) w przededniu wybuchu wojny secesyjnej...

Sommersby

6,7
Koniec wojny secesyjnej. Przez zniszczony działaniami wojennymi kraj wędruje John Robert "Jack" Sommersby. Idzie do domu, do żony, której nie widział wiele lat. Gdy przybywa w rodzinne strony, znajomi witają go z radością. Nikt nie zauważa, że niektórych osób Jack zdaje się w ogóle nie pamiętać. Małżonka Laurel przyjmuje męża z rezerwą. Mimo upływu czasu nie zapomniała bowiem przekleństw i razów, którymi ją kiedyś szczodrze obdarzał. Poza tym, myśląc że nie wróci z wojny, nawiązała romans z tutejszym pastorem. Stąd też niezbyt dobrze się bawi na przyjęciu urządzonym z okazji szczęśliwego powrotu Jacka. A on zachowuje się, jakby byli zawsze kochającą się parą. Tańczy z nią, dowcipkuje i prawi jej komplementy. Następnego dnia Laurel spotyka się z pastorem. Mężczyzna domaga się, aby powiedziała mężowi o ich związku. Kobieta prosi go o cierpliwość.

Bonanza

6,8
Ranczo „Ponderosa” wraz z potężnymi przyległościami ziemskimi należącymi do rodziny Cartwrightów jest położone w Nevadzie, niedaleko Virginia City i w pobliżu słynnych pokładów srebra „Comstock Silver Lode”. Akcja filmu jest umiejscowiona w czasie wojny domowej i niedługo po niej. Ojciec Ben Cartwright, obecnie wdowiec, człowiek nieposzlakowanej opinii i powszechnie szanowany obywatel miał cztery żony, z których każda dała mu syna. Ich wspólne życie w piątkę obfituje w typowe przygody dla gatunku jakim jest western, gdzie osobiste dramaty i problemy hodowlane przeplatają się z konfliktami małej, prowincjonalnej społeczności, której są częścią.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…