Filmy żołnierz, relacja ojciec-córka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje żołnierz, relacja ojciec-córka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Prawdziwa opowieść o przygodach jeźdźca Franka T. Hopkinsa, który jako jedyny Amerykanin wziął udział w najdłuższym biegu konnym na świecie - morderczym wyścigu przez Pustynię Arabską - organizowanym przez afrykańskiego szejka.
Rok 1871. Babette Harsant (Stephane Audran), uciekinierka z ogarniętego rewolucją Paryża przybywa do nadmorskiej duńskiej wioski. Zostaje służącą. Otoczona jest ludźmi, którzy wychowani zostali według reguł purytańskich. Pewnego dnia kobieta wygrywa na loterii oszałamiającą sumę pieniędzy. Postanawia urządzić za nie wykwintną ucztę. Ekranizacja opowiadania Karen Blixen, autorki "Pożegnania z Afryką".
Zrealizowane z rozmachem, pełne dynamicznej akcji kino rozrywkowe w najlepszym wydaniu. Trzy niezależne nowele filmowe nakręcone przez znakomitych reżyserów: Richard Donner przenosi nas w bezwzględny świat Dzikiego Zachodu, gdzie rządzi prawo silniejszego. Tom Holland przybliża nam bohaterów nielegalnych wyścigów samochodowych, którzy igrają ze śmiercią. Robert Zemeckis opowiada zaś wojenną historię pewnego oddziału uwięzionego w okopach I wojny światowej.


Dzień D

5,1
Reamake „Komando” z 1985 roku. Pewnego dnia odludny domek gdzie były komandos Ivan, samotnie wychowuje kilkuletnią córkę, zostaje zaatakowany przez najemników. Bandyci porywają mu córkę, którą może odzyskać jeśli zgodzi się zabić rosyjskiego prezydenta. Mając tylko 10 godzin Ivan, postanawia rozprawić się z bandytami i odzyskać Żenię. Przypadkowo we wszystko wplątuje się stewardessa Alija.
Daisy Hawkins jest świadkiem morderstwa. Gangsterzy ścigają ją, by wyeliminować jedynego naocznego świadka,
10 kwietnia 2010 zapisał się w pamięci Polaków jako dzień narodowego dramatu, ale dla bohaterów filmu to dzień ich największego dramatu osobistego. Wraz z parą prezydencką odeszli w szokujących okolicznościach ich najbliżsi. Większości czas upływający od smoleńskiej katastrofy nie przynosi ulgi. Do tej pory stali z boku, nie występowali przed kamerami, nie brali udziału w publicznej dyskusji. Ewart wraz z ekipą filmową towarzyszyła rodzinom na różnych etapach ich zmagań z trudnymi emocjami. Dokument zawiera sekwencje i zdjęcia, które nigdzie wcześniej nie zostały wykorzystane. Wśród bohaterów są: Wanda Buk (córka generała Tadeusza Buka, Dowódcy Wojsk Lądowych), Lucyna Gągor (żona generała Franciszka Gągora, szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego) czy Krystyna Łuczak-Surówka (żona oficera BOR Jacka Surówki).
Oskar w dniu swoich trzecich urodzin podejmuje decyzję, że nigdy nie dorośnie. Realizację tego dziwnego przedsięwzięcia ułatwia mu wypadek - spada ze schodów w piwnicy i przez resztę życia rzeczywiście nie rośnie. Mamy więc do czynienia z malcem o nadąsanej twarzy i małych oczkach, który nigdzie się nie rusza bez swojego blaszanego bębenka i tłucze weń z niezrozumiałym zapamiętaniem. Umie także krzyczeć tak głośno, że wokół szyby pękają. Ekranizajca powieści jest kroniką życia małego Oskara, a także protestem jednostki wobec koszmaru II wojny światowej.
Sally Perel, żydowski chłopak uciekając przed hitlerowcami, trafia do organizacji komsomolskiej w Grodnie, gdzie wciela się w żarliwego wyznawcę ideologii komunistycznej. Los sprawia, że wpada w ręce wyznawców ideologii wyższych ras... i okazuje się dla nich najczystszym egzemplarzem aryjczyka, godnym szlifowania swych umiejętności w kuźni kadr faszystowskiego państwa.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…